W dniach 11 stycznia - 18 stycznia 2020 wybieramy się na zimowisko Szczepu organizowane przez KH ZHP Piotrków Tryb. Zimowisko odbędzie się w miejscowości Czarna Górna, poniżej garść informacji związanych z wyjazdem.

Wyjazd:

Zbiórka w sobotę 11 stycznia o godz. 5:30 na placu przy ul. Narutowicza

Powrót:

Wracamy w sobotę 18 stycznia w późnych godzinach wieczornych, przypuszczamy że może to być ok. godz. 22:00 również na plac przy ul. Narutowicza

W ramach programu przewidziany jest kulig, wycieczka do osady żubrów, wyjście na basen, wędrówka, zajęcia sportowe zarówno w sali gimnastycznej jak i na powietrzu. 

Z uwagi na  panujące warunki w Bieszczadach (mocno zaśnieżone, wąskie drogi) postanowiliśmy kadrą zimowiska, że lepiej będzie korzystać z górki obok szkoły, gdzie każdy będzie się świetnie bawił aniżeli wyjeżdżać na stok, na którym niestety nie wszyscy skorzystają z jego atrakcji. Dlatego też preferowane są różnego rodzaju jabłuszka, miski, worki i inne ślizgi.

Osoby które chciałyby zabrać swój sprzęt prosimy aby w czwartek 9 stycznia 2020 r. w godz. 17:00 - 19:00 przyniosły go do harcówki na ul. Zamurową - będziemy ładowali busa, tak aby w sobotę mieć spokojną głowę i przyjść na zbiórkę jedynie z plecakiem. Sprzęt powinien być oznaczony i dobrze znany dziecku. BUS WYJEŻDŻA W PIĄTEK (nie będzie możliwości dopakowania go w sobotę)

Bardzo prosimy, aby rzeczy które będą przekazywane opiekunom (leki, pieniądze) były zapakowane w woreczki strunowe i podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka. Przy lekach należy podać informację odnośnie dawkowania, ewentualnie inne ważne wskazówki. Jeśli chodzi o pieniądze, to proszę podać w niskich nominałach (tylko banknoty), ułatwi to opiekunom wydawanie dzieciom.

Prosimy aby dzieci uczestniczyły w pakowaniu swojego plecaka, w ten sposób unikniemy tego (może nie do końca), że dziecko nie zna swoich rzeczy i nie wie gdzie i co jest zapakowane

Rzeczy potrzebne uczestnikowi na zimowisku:
- ważna legitymacja szkolna (podstemplowana)
- plecak turystyczny oznakowany imieniem i nazwiskiem
- pełne umundurowanie harcerskie + koszulka drużyny
- dziewczęta - rajtuzy lub getry do munduru
- śpiwór, dres do spania
- przybory do mycia, ręczniki, szczoteczka do zębów
- ubrania na zmianę
- bieliznę osobistą, skarpetki w tym 2 pary ciepłych
- strój kąpielowy -  na basen
- czapkę, szalik, rękawiczki
- przybory do szycia (igła i nici)
- latarkę + baterie na wymianę
- buty na zmianę (prosimy aby dzieci miały 2 pary butów zimowych oraz klapki, ciapcie i tenisówki do chodzenia po szkole)
- w przypadku choroby dziecka proszę o zabranie niezbędnych leków a o dawkowaniu poinformować opiekunów

Telefony kontaktowe:

Tomasz Fijałkowski - 601 997 356
Arkadiusz Wojtysiak - 502 594 621
Anna Kołacińska-Trzeciak - 506 091 314

Koszt całkowity zimowiska to 550,00 zł od osoby, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś zaległości z wpłatą lub nie oddał karty kwalifikacyjnej to proszę uregulować, a karty przekazać do opiekunów lub na Zamurową.

Bardzo ważne - przypominamy jeszcze raz aby zabrać ubrania zimowe w których można szaleć na śniegu (odporne na szybkie przemoczenie) oraz aby dzieci miały 2 pary butów do wyjścia na zewnątrz.

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.